11.11.2023

Бронзана медаља на Првенству Балкана у кросу

Припадник Спортске јединице Војне академије водник Ђуро Борбељ наставио је са остваривањем добрих резултата и освајањем медаља на међународној сцени. На завршеном Првенству Балкана у кросу које је у организацији Балканске атлетске федерације и Атлетске федерације Бугарске одржано у граду Пирдоп (Бугарска) водник Ђуро Борбељ је са сениорском репрезентацијом Србије освојио треће место и бронзану медаљу у екипном пласману, иза екипа Турске и Бугарске, а испред Румуније и Хрватске.

Водник Борбељ је у појединачној  конкуренцији освојио запажено пето место у укупном пласману иза такмичара из Бугарске и Турске, са овим достигнућем био је најбољи представник у сениорском тиму Србије.

Водник Ђуро Борбељ у 2023. години освојио је четири титуле сениорског првака Србије (маратон, полумаратон, 10 км на путу и кросу), титулу Балканског војног првака у дисциплини планинско трчање, учесник Светског војног првенства у полумаратону и победник великих броја трка у земљи и региону.