11.11.2023

Bronzana medalja na Prvenstvu Balkana u krosu

Pripadnik Sportske jedinice Vojne akademije vodnik Đuro Borbelj nastavio je sa ostvarivanjem dobrih rezultata i osvajanjem medalja na međunarodnoj sceni. Na završenom Prvenstvu Balkana u krosu koje je u organizaciji Balkanske atletske federacije i Atletske federacije Bugarske održano u gradu Pirdop (Bugarska) vodnik Đuro Borbelj je sa seniorskom reprezentacijom Srbije osvojio treće mesto i bronzanu medalju u ekipnom plasmanu, iza ekipa Turske i Bugarske, a ispred Rumunije i Hrvatske.

Vodnik Borbelj je u pojedinačnoj  konkurenciji osvojio zapaženo peto mesto u ukupnom plasmanu iza takmičara iz Bugarske i Turske, sa ovim dostignućem bio je najbolji predstavnik u seniorskom timu Srbije.

Vodnik Đuro Borbelj u 2023. godini osvojio je četiri titule seniorskog prvaka Srbije (maraton, polumaraton, 10 km na putu i krosu), titulu Balkanskog vojnog prvaka u disciplini planinsko trčanje, učesnik Svetskog vojnog prvenstva u polumaratonu i pobednik velikih broja trka u zemlji i regionu.