31.01.2022

Медаље за чланове Стрељачког клуба Војне академије „Академац“

Припадници Спортске јединице и кадети Војне академије, ученици Војне гимназије и Средње стручне војне школе остварили су запажене резултате на регионалном првенству Београда у стрељаштву у организацији Стрељачког савеза Београда.

Ученик 46. класе Војне гимназије, Владимир Ћурчин освојио је титулу шампиона Београда за 2022. годину у категорији јуниора у дисциплини стандардни ваздушни пиштољ, док је ученик 49. класе Средње стручне војне школе Урош Вукојевић, освојио друго место. Екипа јуниорк, у дисциплини пиштољ освојила је бронзану медаљу.

Припадник Спортске јединице Војне академије војни службеник Димитрије Гргић, тријумфовао је у категорији сениора у дисциплини стандардни ваздушни пиштољ, а припадница Спортске јединице Војне академије војни службеник Јасмина Миловановић, освојила је сребрну медаљу у категорији сениорки у дисциплини стандардни ваздушни пиштољ. У екипном пласману сениорска екипа стрељачког клуба Војне академије „Академац“, коју су чинили кадет Зоран Николић, ученик Владимир Ћурчин и војни службеник Димитрије Гргић, освојила је прво место у дисциплини стандардни ваздушни пиштољ.

Првенство Београда уједно је било и квлафикационо такмичење за Првенство Србије, а припадници Војне академије испунили су укупно девет норми за наступ на јуниорском и осам за наступ на сениорском Првенству Србије.