14.05.2023

Шампионска титула водника Ђуре Борбеља у трци сениора на трећој ”Врбашкој трци”

Припадник Прве бригаде копнене Војске водник Ђуро Борбељ освојио је прво место у конкуренцији сениора на међународној трећој ”Врбашкој трци“, у оквиру које је одржано појединачно Првенство Србије на 10 километара.

У конкуренцији сениора, водник Борбељ тријумфовао је резултатом 31 минут и 36 секунди, испред члана АК Јединство Сурчин Марка Ранковића (32:47), а треће место и бронзану медаљу освојио је члан АК Спартак Суботица Бела Нађгелерт (33:09).

Са стартом и циљем у центру Врбаса, такмичари су истрчали четири истоветна круга по 2,5 километра.

Воднику Борбељу ово је друга титула у сениорској конкуренцији ове године, а прву је освојио на Првенству Србије у маратону одржаном у априлу.

Трећа ”Врбашка трка” организована је под покровитељством Српског атлетског савеза (САС), у техничкој организацији Врбашког атлетског клуба и уз подршку Општине Врбас.