14.05.2023

Šampionska titula vodnika Đure Borbelja u trci seniora na trećoj ”Vrbaškoj trci”

Pripadnik Prve brigade kopnene Vojske vodnik Đuro Borbelj osvojio je prvo mesto u konkurenciji seniora na međunarodnoj trećoj ”Vrbaškoj trci“, u okviru koje je održano pojedinačno Prvenstvo Srbije na 10 kilometara.

U konkurenciji seniora, vodnik Borbelj trijumfovao je rezultatom 31 minut i 36 sekundi, ispred člana AK Jedinstvo Surčin Marka Rankovića (32:47), a treće mesto i bronzanu medalju osvojio je član AK Spartak Subotica Bela Nađgelert (33:09).

Sa startom i ciljem u centru Vrbasa, takmičari su istrčali četiri istovetna kruga po 2,5 kilometra.

Vodniku Borbelju ovo je druga titula u seniorskoj konkurenciji ove godine, a prvu je osvojio na Prvenstvu Srbije u maratonu održanom u aprilu.

Treća ”Vrbaška trka” organizovana je pod pokroviteljstvom Srpskog atletskog saveza (SAS), u tehničkoj organizaciji Vrbaškog atletskog kluba i uz podršku Opštine Vrbas.