07.08.2021

Успешно завршен 10. CISM Челенџ куп у планинском трчању „КОПАОНИК 2021“

Десети CISM Челенџ куп у планинском трчању „Копаоник 2021“ успешно је завршен такмичарским делом у којем су учествовали војни репрезентативци Оружаних снага Руске Федерације,  Румуније, Босне и Херцеговине, Словеније, Северне Македоније, Црне Горе и Војске Србије.

У женској и мушкој конкуренцији најбољи су били чланови војне репрезентације Оружаних снага Руске Федерације.

У женској конкуренцији у трци на 6,2 километара у којој је стартовало 12 такмичарки из пет земаља, победила је Рускиња Светлана Аплачкина са резултатом 23 минуте и 11 секунди, испред сународница другопласиране Елене Седове (24:15) и трећепласиране Татиане Курамшине (25: 44).

Такмичарке из репрезентације Војске Србије достојно су репрезентовале Републику Србију - капетан прве класе Невена Јовановић освојила је пето место са резултатом 26 минута и 20 секунде, седмо место заузела је поручник Марина Радовановић (29:19), док је потпоручник Јелена Сарић освојила девето место (30:15). У екипном пласману славила је екипа Русије, испред Румуније, док је репрезентација Србије освојила треће место.

У мушкој конкурецији  у трци на осам километара у којој је стартовало 33 такмичара из седам земаља,  виђен је двоструки тријумф чланова ОС Руске Федерације, победу је извојевао Денис Чертиков (27:05), вицешампион је Роман Тротченко (27:32), док је бронзану медаљу освојио Румун Јонут Зинка (27:41). Најбоље пласирани домаћи такмичар био је десетар Ђуро Борбељ који је освојио шесто место (28:34), 11. место заузео је водник Иван Јеремић (32:12), десетар Мирослав Марковић освојио је 17. место (36:03). У екипном пласману Русија је освојила шампионску титулу, вицешампион је репрезентација Оружаних снага Румуније, бронзана је екипа Босне и Херцеговине, а епрезентација Војске Србије заузела је четврто место.

У свеукупном пласману нација,  у бодовању три мушка и два женска резултата, убедљиво је тријумфовала Русија, испред Румуније и екипе Србије.

Шеф Делегације Републике Србије при Међународном савету за војне спортове генерал-мајор Бојан Зрнић и атлетичарка Ивана Илић чланица АК ЧААК Чачак, државна јуниорска рекордерка на 100 метара, дали су сигнал за старт трка и у мушкој и у женској конкуренцији.

Организатор такмичења у име Министарства одбране и Војске Србије је делегација Републике Србије при Међународном савету за војне спортове (CISM), док су организовање помогли Национални парк "Копаоник", општине Рашка и Брус и Јавно предузеће "Скијалишта Србије", уз подршку Српског атлетског савеза.