07.08.2021

Uspešno završen 10. CISM Čelendž kup u planinskom trčanju „KOPAONIK 2021“

Deseti CISM Čelendž kup u planinskom trčanju „Kopaonik 2021“ uspešno je završen takmičarskim delom u kojem su učestvovali vojni reprezentativci Oružanih snaga Ruske Federacije,  Rumunije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Severne Makedonije, Crne Gore i Vojske Srbije.

U ženskoj i muškoj konkurenciji najbolji su bili članovi vojne reprezentacije Oružanih snaga Ruske Federacije.

U ženskoj konkurenciji u trci na 6,2 kilometara u kojoj je startovalo 12 takmičarki iz pet zemalja, pobedila je Ruskinja Svetlana Aplačkina sa rezultatom 23 minute i 11 sekundi, ispred sunarodnica drugoplasirane Elene Sedove (24:15) i trećeplasirane Tatiane Kuramšine (25: 44).

Takmičarke iz reprezentacije Vojske Srbije dostojno su reprezentovale Republiku Srbiju - kapetan prve klase Nevena Jovanović osvojila je peto mesto sa rezultatom 26 minuta i 20 sekunde, sedmo mesto zauzela je poručnik Marina Radovanović (29:19), dok je potporučnik Jelena Sarić osvojila deveto mesto (30:15). U ekipnom plasmanu slavila je ekipa Rusije, ispred Rumunije, dok je reprezentacija Srbije osvojila treće mesto.

U muškoj konkureciji  u trci na osam kilometara u kojoj je startovalo 33 takmičara iz sedam zemalja,  viđen je dvostruki trijumf članova OS Ruske Federacije, pobedu je izvojevao Denis Čertikov (27:05), vicešampion je Roman Trotčenko (27:32), dok je bronzanu medalju osvojio Rumun Jonut Zinka (27:41). Najbolje plasirani domaći takmičar bio je desetar Đuro Borbelj koji je osvojio šesto mesto (28:34), 11. mesto zauzeo je vodnik Ivan Jeremić (32:12), desetar Miroslav Marković osvojio je 17. mesto (36:03). U ekipnom plasmanu Rusija je osvojila šampionsku titulu, vicešampion je reprezentacija Oružanih snaga Rumunije, bronzana je ekipa Bosne i Hercegovine, a eprezentacija Vojske Srbije zauzela je četvrto mesto.

U sveukupnom plasmanu nacija,  u bodovanju tri muška i dva ženska rezultata, ubedljivo je trijumfovala Rusija, ispred Rumunije i ekipe Srbije.

Šef Delegacije Republike Srbije pri Međunarodnom savetu za vojne sportove general-major Bojan Zrnić i atletičarka Ivana Ilić članica AK ČAAK Čačak, državna juniorska rekorderka na 100 metara, dali su signal za start trka i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Organizator takmičenja u ime Ministarstva odbrane i Vojske Srbije je delegacija Republike Srbije pri Međunarodnom savetu za vojne sportove (CISM), dok su organizovanje pomogli Nacionalni park "Kopaonik", opštine Raška i Brus i Javno preduzeće "Skijališta Srbije", uz podršku Srpskog atletskog saveza.