24.06.2019

Каратискињa Јована Прековић друга на турниру у Монтреалу

На К 1 такмичењу Серије А, које је протеклог викенда (од 21. до 26.06.2019. године) одржано у Монтреалу и на којем је учествало  659 такмичара из више од 80 држава, светска шампионка, припадница Универзитета одбране, Одељења за спорт  МО и ВС  Јована Прековић, у женској конкуренцији, у категорији до 61 килограм, освојила је сребрну медаљу.

Јована Прековић је у својој категорији, у конкуренцији 58 такмичарки из 28 држава, у 1. колу савладала Казастанку Мадину Утелбајеву реазултатом 5-3, у 2. колу Украјинку Дијану Шостак 3-0, а потом у 3. колу Кинескињу Занг Ксиаолинг идентичним резултатом.

У репризи полуфинала Премијер лиге у Шангају од пре три недеље, у четвртфиналу Јована је доминантним каратеом и резултатом 6-0 поново савладала јапанску такмичарку Сомеју Мајуми, да би нови улазак у финале и нову медаљу оверила победом у полуфиналу  над домаћом такмичарком Хајом Јумаом резултатом 3-0.

У финалној борби, након исцрпљујуће борбе две такмичарке, перуанска каратискиња Александра Гранде је ипак имала више среће и победом над нашом такмичарком  минималним резултатом 1-0 освојила златно одличје.

Након освојених нових бодова у трци за пласман на олимпијске игре у Токију наредне године и оствареног новог успеха, Јована Прековић наставља своју сезону наступом на Европским играма у Минску, у Белорусији, од 26.06. до 01.07.2019. године.