27.09.2021

Учешће припадника “Кобри“ на Првенству Србије у дугом триатлону

Припадници одреда Војне полиције за специјалне намене „Кобре" учествовали су на Првенству Србије за сениоре и сениорке у оквиру међународног такмичења у триатлону на дугој дистанци које је шести пут заредом одржано на Ади Циганлији.

У веома захтевној и комплексној дисциплини, која обухвата 1.9 км пливања, 90 км вожње бицикла и 21 км трчања, такмичили су се припадници војне репрезентације у триатлону заставници  Игор Вуковић и Игор Соколовски, међу више од 160 такмичара из 17 земаља.

Заставник Вуковић је кроз циљ прошао у времену 4 сата 49 минута 3 секунде што је било довољно за треће место у старосној категорији, док је заставник Соколовски стазу савладао за четири минута и 21 секунду више, освојивши шесто место у истој категорији. Заставници Вуковић и Соколовски заузели су 13. и 18. место у генералном пласману на Првенству Србије.

Припадници  „Кобри"  учествовали су и у штафетама, где су освојили прво место у категорији микс штафета. У штафети су учествовали капетан прве класе Невена Јовановић, заставник Петар Инђић и заставник Душан Стојановић.