27.09.2021

Učešće pripadnika “Kobri“ na Prvenstvu Srbije u dugom triatlonu

Pripadnici odreda Vojne policije za specijalne namene „Kobre" učestvovali su na Prvenstvu Srbije za seniore i seniorke u okviru međunarodnog takmičenja u triatlonu na dugoj distanci koje je šesti put zaredom održano na Adi Ciganliji.

U veoma zahtevnoj i kompleksnoj disciplini, koja obuhvata 1.9 km plivanja, 90 km vožnje bicikla i 21 km trčanja, takmičili su se pripadnici vojne reprezentacije u triatlonu zastavnici  Igor Vuković i Igor Sokolovski, među više od 160 takmičara iz 17 zemalja.

Zastavnik Vuković je kroz cilj prošao u vremenu 4 sata 49 minuta 3 sekunde što je bilo dovoljno za treće mesto u starosnoj kategoriji, dok je zastavnik Sokolovski stazu savladao za četiri minuta i 21 sekundu više, osvojivši šesto mesto u istoj kategoriji. Zastavnici Vuković i Sokolovski zauzeli su 13. i 18. mesto u generalnom plasmanu na Prvenstvu Srbije.

Pripadnici  „Kobri"  učestvovali su i u štafetama, gde su osvojili prvo mesto u kategoriji miks štafeta. U štafeti su učestvovali kapetan prve klase Nevena Jovanović, zastavnik Petar Inđić i zastavnik Dušan Stojanović.