02.07.2018

Strelci Vojne akademije blistali na Prvenstvu Beograda

Prvenstvo Beograda malokalibarskim oružjem završeno je juče na Carevoj ćupriji, a strelci Vojne akademije blistali su i ovog puta.

U disciplini pištolj središnjeg paljenja zlatnu medalju je ubedljivom pobedom osvojio olimpijac i reprezentativac Dimitrije Grgić sa upucanih 550 krugova. Svoju prvu medalju na velikim takmičenjima  osvojio je kadet  treće godine Srđan Matović, zauzevši drugo mesto sa 539 krugova.  U ekipnom plasmanu SK „Akademac“, u sastavu S. Matović (2), D. Grgić (1), P. Nikolić (4), ubedljivo je trijumfovao ispred konkurencije sa 1621 krugova, ispred KSS „Policajac“ 1550 krugova i SK „Barajevo“ 1473 krugova.

Strelkinja SK „Akademac“, potporučnik Tamara Đorđević, iz 210. bataljona veze, nastavila je sa nizom dobrih rezultata. U olimpijskoj disciplini sport pištolj za žene zabeležila je drugo mesto sa 540 krugova.

Poslednjeg dana takmičenja strelci su dobili šansu da pokažu šta umeju u disciplini koja od Tokija 2020. godine više neće biti u olimpijskom programu. Iskusni Dimitrije Grgić ostavio je konkurenciju daleko iza sebe. Nastup je zabeležio i potporučnik Petar Nikolić koji je završio kao peti.

U završnom delu  sezone, sledeće nedelje, sledi Finale kupa Srbije, na kome će nastupiti po 10 najbolje  plasiranih strelaca u svakoj disciplini. Streljački klub Vojne akademije predstavljaće Dimitrije Grgić, Tamara Đorđević, Petar Nikolić i Srđan Matović.