27.05.2018

Учешће припадника МО и ВС на "Трци изазова" на Кошутњаку

Авантуристичка крос трка под називом „Трка изазова“  по 7. пут  је одржана у  "Пионирском граду" на Кошутњаку у суботу, 26. маја 2018. године. Трка се састојала од шест препрека на деоници од 5 км кроз шуму.

Припадници Батаљона војне полиције специјалне намене „Кобре“, поводом Светског дана орјентиринга,  организовали су промоцију орјентиринга на терену "Пионирског града"  у склопу пратећих активности „Трке изазова“. На промотивној орјентиринг стази коју су прошли са „Кобра“ инструкторима кроз шуму, око 60 учесника, углавном деце и родитеља успешно је савладало све задате контролне тачке. Малишане је на циљу чекало „благо“ које су пронашли у виду слаткиша.

Прво место у женској конкуренцији припало је капетану Невени Јовановић из Батаљона војне полиције специјалне намене „Кобре“, док је до ње на постољу, стајала колегиница Ивана Петровић, професор физичког васпитања у 126. бригади ВОЈИН, која је освојила друго место. У мушкој конкуренцији треће место припало је заставнику Игору Вуковићу, такође припаднику Батаљона војне полиције специјалне намене „Кобре".

Међу више од 200 такмичара,  најуспешнија кадеткиња била је Слађана Ракоњац 139. класе која је заузела 6. место у женској конкуренцији, док је најуспешнији кадет био Младен Живковић 141. класе који је заузео 9. место у укупном пласману, као и у мушкој конкуренцији. Десет кадета Војне академије је успешно завршило ову авантуристичку трку и показали да се могу равноправно носити са успешнијим спортистима вишег ранга, као и искуснијим колегама из Војске Србије.

Постигнути резултати припадника Министарства одбране и Восјке Србије, као и само учешће на овако тешкој стази, може се сматрати импресивним јер сама трка захтева посебну физичку спремност учесника.