TekstFotogalerija
01.07.2019

Nikoliću zlato, Milanovićevoj srebro na trećem kolu kupa Streljačkog saveza Srbije

Treće kolo kupa Streljačkog saveza Srbije održano je proteklog vikenda na gradskom strelištu u Novom Sadu. Najuspešniji pripadnik Ministarstva odbrane i Vojske Srbije u muškoj konkurenciji bio je potporučnik Petar Nikolić koji je osvojio zlatnu medalju, dok je u ženskoj konkurenciji najuspešnija bila Jasmina Milovanović koja je osvojila srebrnu medalju.

U subotu prve su na liniju izašle potporučnik Tamara Đorđević, pripadnik 210. bv i vojni službenik Jasmina Milovanović, pripadnica sportske jedinice MO i VS. U kvalifikacija Jasmina je zauzimala drugo mesto, a Tamara treće. U finalu u kojem se pobednici u brzoj paljbi odlučuju na osnovu broja pogođenih hitova (pogodak jači od 10,2 kruga) bitku do poslednjeg metka za zlatnu medalju vodile su Aleksandra Ristović iz streljačkog kluba „Zvezdara“  i Jasmina Milovanović.  Kao pobednik u duelu nakon raspucavanja izašla je Aleksandra Ristović koja je odbranila zlato osvojeno na prethodna dva kola kupa. Potporučnik Tamara Đođević, koja je u osnovnom delu zabeležila svoj novi lični rekord nije najbolje startovala u finalu, i ovoga puta morala je da se zadovolji petim mestom.

U nedelju potporučnik Petar Nikolić, pripadnik sportske jedinice MO i VS, ubedljivo je trijumfovao u gađanju pištoljem središnjeg paljenja postavivši najbolji rezultat sezone. Nikolić je uspeo da odbrani zlato osvojeno na drugom kolu kupa.

Naš jedini predstavnik u disciplini malokalibarska puška – trostav potporučnik Marko Radovanović iz 1. br/ KoV zauzeo je 16. mesto.

Naredne sedmice održaće se Finale kupa Streljačkog saveza Srbije na kome nastupaju po deset najboljih strelaca u svakoj disciplini. Plasman  na završnicu turnira obezbediili su Dimitrije Grgić, Jasmina Milovanović, Petar Nikolić (svi pripadnici Sportske jedinica MO i VS), Tamara Đorđević (210. bv) i Srđan Matović (Vojna akademija).