11.05.2023

Održani Sportski susreti povodom 20 godina članstva Republike Srbije u CISM

Povodom obeležavanja jubileja, 20 godina članstva Republike Srbije u Međunarodnom savetu za vojne sportove (CISM), Delegacija Republike Srbije pri CISM u saradnji sa sportskim institucijama AP Vojvodina i Grada Novog Sada, organizovala je sportske susrete ekipa Ministarstva odbrane i Vojske Srbije u novosadskom Sportsko-poslovnom centru „Vojvodina“.

Na takmičenju je učestvovalo šest ekipa iz Ministarstva odbrane i Vojske Srbije: Garda, Kopnena vojska, Komanda za obuku, Ratno vazduhoplovstvo i PVO, Vojna akademija 1 i Vojna akademija 2,  koje su se takmičili u sportskim disciplinama futsal, basket 3x3 i džudo.

Ekipa Kopnene vojske trijumfovala je u basketu 3x3, pobedivši u finalu ekipu Vojne akademije 1. Treće mesto zauzela je ekipa RV i PVO.

Pobedničko postolje turnira u futsalu izgledalo je identično. Titulu je osvojila ekipa Kopnene vojske koja je u finalu pobedila ekipu Vojne akademije 1, dok je treće mesto osvojila ekipa RV i PVO.

U disciplini džudo u ženskoj konkurenciji u kategoriji do 57 kilograma prvo mesto osvojila je učenica Milica Kojić, dok je u kategoriji preko 70 kilograma pobedila Bogdanka Čanković.

U muškoj konkrenciji u džudou u kategoriji do 67 kilograma prvo mesto osvojio je Živica Ostojić, u kategoriji do 78 kilograma najbolji bio je Uroš Antonić, a pobednik u kategoriji do 90 kilograma je Milan Jovanov. Lazar Lazarević najbolji je takmičar u džudou u kategoriji do 100 kilograma, dok je prvo mesto u kategoriji preko 100 kilograma zauzeo Petar Ivetić.