17.07.2017

ZAVRŠENO TAKMIČENjE U ORIJENTIRINGU „KOPAONIK OPEN 2017“ Uspešan nastup pripadnika MO i VS, bronzana medalja za kp Željka Ćorića

Na Kopaoniku je današnjom trkom na dugoj distanci završeno međunarodno petodnevno takmičenje u orijentiringu „Kopaonik OPEN 2017“, na kojem je nastupilo oko 300 takmičara i takmičarki iz 15-tak zemalja.

Uspešan nastup imali su pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, učesnici 8. CISM Trening kampa „Kopaonik 2017“. Najbolji rezultat ostvario je kapetan Željko Ćorić iz RViPVO koji je u elitnoj kategoriji osvojio bronzano odličje iza takmičara iz Belgije i Turske, kapetan Siniša Savić iz KoV zauzeo je odlično šesto mesto, dok je kapetan Dejan Popović iz RViPVO bio osmoplasirani.

Pored gore navedenih, odlične nastupe imali su i ostali pripadnici MO i VS, od kojih se izdvajaju prvo mesto, potporučnika Miljane Mitrović iz KoV, treće mesto starijeg vodnika prve klase Ognjena Lazića iz KoV i sedmo mesto majora Marka Marjanovića iz Vojne gimnazije u drugoj po kvalitetu seniorskoj kategoriji.

Na takmičenju su nastupili i ostvarili dobre rezultate kadet Vojne akademije Đorđe Andrić i učenici Vojne gimnazije Aleksa Marinković i Andrija Tepić.

U okviru sportske manifestacije „Kopaonik OPEN“ održano je takmičenje KUP Raške u orijentiringu u disciplini miks štafeta, gde je ekipa MO i VS u sastavu kp Siniša Savić i pt Miljana Mitrović zauzela četvrto mesto i bila najbolje plasirana štafeta iz Republike Srbije.

Na takmičenju su nastupili i predstavnici MO i VS koji se ne nalaze na CISM trening kampu i ostvarili su zapažene rezultate: kapetan Slobodan Ivković iz bVP s/n „Kobre“ zauzeo je sedmo mesto u elitnoj kategoriji, major Milovan Milić iz KoV osvojio je četvrto mesto u trci koja se bodovala za Prvenstvo Srbije u kombinaciji,  dok je kapetan Blažo Maksimović iz RViPVO ostvario najbolji rezulat u disciplini sprint osvojivši drugo mesto.

Po završetku takmičenja učesnici 8.CISM trening kampa Kopaonik 2017 od 17. do 21. jula 2017. godine,  u saradnji sa Orijentiring Savezom Srbije i SD Jasenica, realizuju edukativni trening kamp u orijentiringu.

Učesnike trening kampa i takmičenja u orijentiringu obišao je Šef Delegacije Republike Srbije pri Međunarodnom savetu za vojne sportove CISM brigadni general Siniša Radović.