31.05.2017

Vojna reprezentacija Republike Srbije u futsalu treća na 9. CISM Futsal kupu za mir

Futsal reprezentacija Ministarstva odbrane i Vojske Srbije zauzela je treće mesto na “9. CISM FUTSAL CUP FOR PEACE”, koji je održan u Postojni, u Republici Sloveniji, od 22. do 26. maja 2017. godine. Organizator ovogodišnjeg turnira bilo je Ministarstvo odbrane Republike Slovenije pod pokroviteljstvom Međunarodnog saveta za vojne sportove (CISM) i FIFA.

U utakmici za treće mesto naša reprezentacija bila je bolja od reprezentacije Crne Gore, a pobednik turnira je ekipa Bosne i Hercegovine, koja je u finalnoj utakmici pobedila reprezentaciju Republike Hrvatske. U ukupnom plasmanu ekipa Republike Slovenije zauzela je peto mesto, dok su takmičari iz Makedonije zauzeli šesto mesto.

Pehare i medalje ekipama učesnicama turnira uručili su generalni sekretar Međunarodnog saveta za vojne sportove (CISM) pukovnik Dora Mambi Koita i predstavnici Oružanih snaga Republike Slovenije.

Ovogodišnjim izdanjem turnira nastavio se drugi krug organizacije „Futsal kupa za mir“ u kome učestvuje svih šest zemalja bivše SFR Jugoslavije, a domaćin futsal turnira 2018. godine biće Crna Gora.