26.09.2022

Učešće pripadnika "Kobri" na dugom triatlonu

Pripadnici Odreda „Kobre“ takmičili su se su prošlog vikenda na triatlonskim trkama.

Zastavnik prve klase Igor Sokolovski uspešno je završio svetsku prestižnu trku „IRONMAN Emilia Romagna“ IRONMAN (čelični čovek) na dugoj distanci – (3.8km plivanja – 180km bicikla – 42km trčanja) koja je održana u Italiji, u mestu Červia.

Istovremeno, kapetan prve klase Ljubiša Savić učestvovao je na triatlon trci na Međunarodnom takmičenju i ujedno Prvenstvu Srbije u triatlonu na polu distanci – (1.9km plivanja – 90km bicikla – 21km trčanja) koja je održana po sedmi put na Adi Ciganliji,  u organizaciji triatlon kluba „11 tri“.

U veoma zahtevnoj i kompleksnoj disciplini zastavnik  Igor Sokolovski je u konkurenciji više od 2600 učesnika zauzeo 216 mesto u starosnoj kategoriji, odnosno 1242 mesto ukupno, završivši trku za 11 sati 41 minut 24 sekunde, gde je sam uspešan završetak trke odličan rezultat. Posebno imajući u vidu da je Sokolovski neposredno pred trku imao i nezgodan pad sa bicikle, što dodatno pokazuje čeličnu volju i visoku fizičku spremnost.

Kapetan Savić prošao je kroz cilj u vremenu 5:06:34 sekunde, što je bilo dovoljno za 13. mesto u kategoriji, odnosno 60. mesto u generalnom plasmanu u Srbiji od više od 170 učesnika.