09.12.2019

Članovi Akademca najuspešniji na Trofeju Beograda

U BelEkspo centru u sklopu hotela „HolidayIN” održano je 44. po redu Internacionalno prvenstvo Beograda na kome se ukupno 280 strelaca iz 18 zemalja sveta borilo za osvajanje Trofeja Beograda i Velike nagrade Beograda. Članovi streljačkog kluba Vojne akademije „Akademac“ bili su veoma uspešni osvojivši 5 medalja u tri dana takmičenja.

U petak je održano takmičenje mešovitih parova koje će debitovati na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju 2020 godine i to prema najnovijim pravilima Svetske streljačke federacije. Najuspešniji srpski par bio je vojno-policijski tandem Milovanović Jasmina-Damir Mikec koji su zauzeli treće mesto. Prvo mesto osvojio je miks tim Švedske koji je pobedio favorizovani tim Ukrajine u meču za zlato.

Trofej Beograda bio je veoma uspešan za članove „Akademca“ jer je seriju sjajnih rezultata otvorio osvajanjem 3. mesta Milenko Sebić u gađanju vazdušnom puškom za muškarce. Jasmina Milovanović osvojila je prvo mesto u gađanju vazdušnim pištoljem za žene, dok je drugo mesto pripalo Dimitriju Grgiću u gađanju vazdušnim pištoljem za muškarce.

Velika nagrada Beograda koja je održana poslednjeg dana takmičenja bila je takođe uspešna za naše pripadnike jer je u gađanju vazdušnim pištoljem za muškarce uspeh ponovio Dimitrije Grgić osvajanjem drugog mesta. Trijumfovao je Damir Mikec iz kluba streljačkih sportova „Policajac“, dok je bronza pripala Kirilov Kirilu iz Bugarske.

Na 44. Internacionalnom prvenstvu Beograda pored osvajača medalja zapažene rezultate postigli su još Tamara Đorđević i Alina Sebić. Vođa ekipe bio je Petar Nikolić. U ulozi sudija na takmičenju su bili Goran Stanković i Mitja Grgić.

Narednog vikenda održaće se Božićni kup u disciplinama vazdušnog oružja u Osijeku u  Hrvatska) na kome će nastupiti gotovo kompletan tim „Akademca“.