23.07.2018

Završeno orijentiring takmičenje Kopaonik OPEN 2018

Na Kopaoniku je, nakon pet takmičarskih dana, završeno međunarodno orijentiring takmičenje "Kopaonik OPEN 2018" na kojem je nastupilo više od 300 takmičara i takmičarki iz deset zemalja (Bugarska, Belgija, Makedonija, Rumunija, Slovenija, Ukrajina, Španija, Češka, Hong Kong i Srbija). Na Kopaonik Openu takmičilo se i 40 pripadnika Ministarstva odbrane i Vojske Srbije koji su postigli odlične rezultate i osvojili pregršt medalja.

Kapetan Željko Ćorić iz Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane je u elitnoj kategoriji osvojio prvo mesto u sveukupnom plasmanu i major Milovan Milić iz  Specijalne brigade Kopnene vojske koji je u istoj kategoriji osvojio bronzanu medalju. U elitnoj kategoriji dobre rezultate su postigli i zastavnik Igor Vuković iz jedinice specijalne namene  "Kobre" koji je osvojio šesto mesto i kapetan Slobodan Ivković, takođe iz "Kobri" koji je bio sedmoplasirani.

U muškim kvalitetnim kategorijama pripadnici MO i VS su, nakon pet trka, postigli sledeće rezultate u sveukupnom plasmanu:
Kategorija M 21 A:  3. mesto poručnik Nikola Spasković.
Kategorija M 21 B: 1. mesto kepetan Stevan Ćosović.
Kategorija M 35: 1. mesto  kapetan Dejan Popović.

U ženskim kvalitetnim kategorijama predstavnice MO i VS takođe su ostvarile dobre rezultate.
Kategorija Ž 21 A: 2. mesto vodnik Tamara Morović i 3. mesto potporučnik Ivana Ilić.
Kategorija Ž 21 B: 1. mesto poručnik Maja Lazarević  2. mesto razvodnik Maja Nikolić, 3. mesto poručnik Ana Kulić. Kategorija Ž 35: 2. mesto vodnik Jelena Stanković.

Danas sa radom otpočinje orijentiring trening kamp "Kopko 2018" u okviru kojeg će vojni orijentirci kroz zajednički rad sa orijentircima iz Orijentiring saveza Srbije i klubova sa teritorije Republike Srbije, raditi na podizanju kvaliteta. Orijentiring kamp u čijem radu će učestvovati blizu 100 lica traje do petka 27. jula 2018. godine.