23.07.2018

Uspešan i četvrti takmičarski dan vojnih orijentiraca na KOPAONIK OPEN 2018

Na Kopaoniku je u subotu završen četvrti predposlednji takmičarski dan "Kopaonik OPEN 2018",  trkom u srednjoj distanci, na novo kreiranoj stazi i terenu, sa startom i ciljem u reonu Jastrebačkog potoka, koji se nalazi nekoliko kilometara od centra Kopaonika.

Takmičari i takmičarke iz MO i VS bili su na nivou zadatka i nastavili sa uspešnim nastupima.

Najuspešniji vojni orijentirac bio je kapetan Željko Ćorić koji je zauzeo treće mesto u elitnoj kategoriji i zadržao vodeću  poziciju u sveukupnom plasmanu takmičenja, major Milovan Milić osvojio je peto mesto i na taj način popravio svoj plasman u sveukupnom poretku takmičenja i nakon četiri trke zauzima treće mesto.

U muškim kvalitetnim kategorijima naši takmičari postigli su sledeće rezultate:
Kategorija M 21 A:  2. mesto poručnik Nikola Spasković.
Kategorija M 21 B: 1. mesto kepetan Stevan Ćosović.
Kategorija M 35: 1. mesto  kapetan Dejan Popović.

U ženskim kvalitetnim kategorijama predstavnice MO i VS takođe su ostvarile dobre rezultate.
Kategorija Ž 21 A: 1. mesto vodnik Tamara Morović, 2. mesto potporučnik Nevena Peurača i 3. mesto kapetan Marija Marković.
Kategorija Ž 21 B: 1. mesto razvodnik Maja Nikolić, 2. mesto desetar Tamara Vuletić i 3. mesto poručnik Ana Kulić.

Poslednjeg takmičarskog dana održaće se trka u dugoj distanci, na prostoru Jastrebačkog potoka, koja će se bodovati za Prvenstvo Srbije, po završetku iste održaće se ceremonija svečanog proglašenja najuspešnijih pojedinaca koja će se upriličiti u Sunčanim Konacima.