30.05.2016

Учешће припадника Министарства одбране и Војске Србије на првенству Србије у дугом триатлону и првенству Београда у акватлону

У оквиру Београдског триатлона, 29. маја 2016. године, на Ади Циганлији, одржано је Првенство Србије у дугом триатлону (1,9 км пливања, 90 км вожње бицикла и 21 км трчања) и првенство Београда за млађе категорије у акватлону (1 км пливања и 5 км трчања).

У триатлону је учествовало пет припадника Министарства одбране и Војске Србије, док  су акватлону учествовала три кадета Војне академије.

Свеукупно прво место у женској конкуренцији освојила је војни службеник Ксенија Бубњевић, разводник Иван Длашић је освојио треће место у конкуренцији од 25-29 година, а кадет Никола Зеленовић освојио је треће место у акватлону у конкуренцији преко 18 година.

Након вишесатног такмичења сви такмичари из састава Министарства одбране и Војске Србије успешно су завршили трку.