TekstFotogalerija
11.11.2018

Ogroman uspeh vojne reprezentacije u džudou

Džudo reprezentacija  Ministarstva odbrane i Vojske osvojila je  na 38. svetskom vojnom prvenstvu u Rio de Žaneiru u Brazilu tri medalje. Time je prvi put u istoriji vojnog džudoa  osvojena medalja za Srbiju.

U ženskoj konkurenciji, u kategoriji do 63 kilograma,  vojnik Anja Obradović je osvojila srebrnu medalju, u kategoriji do 78 kilograma bronzanu medalju potporučnik Vesna Rakić, dok je  u muškoj konkurenciji, u kategoriji do 90 kilograma, bronzanu medalju osvojio vojnik Aleksandar Kukolj.

Uprkos povredama naših takmičara, u  konkurenciji višestrukih svetskih, evropskih, azijskih, afričkih, panameričkih i olimpijskih osvajača medalja iz Francuske, Rusije, Brazila, Kine i ostalih reprezentacija, četvoro naših džudista je ušlo u finale i borilo  se  za medalje.

Vojnik Došen Bojan je igubio meč za treće mesto i zauzeo peto mesto u konačnom plasmanu što predstavlja ogroman uspeh.

Kadet  Milan Ristić u kategoriji do 81 kilograma, desetar Smilis Nikolaos u kategoriji do 60 kilograma, vojnik Jovana Rogić u kategoriji do 57 kilograma i vojnik Ivana Jandrić u kategoriji do 70 kilograma su zauzeli sedmo mesto. Kapetan Stevan Stojanović u kategoriji do 73 kilograma  zauzeo je deveto mesto, dok je vodnik Marija Prtora u kategoriji do 63 kilograma zauzela jedanaesto mesto.

Džudo reprezentaciju MO i VS činila je šestočlana ženska ekipa  u sastavu: potporučnik  Vesna Rakić, civilna lica Andrea Stojadinov, Jovana Rogić, Anja Obradović, Ivana Jandrić i vodnik Marija Prtora.  Šestočlana muška ekipa takmičila se u sastavu: kapetan Stevan Stojanović, razvodnik Smilis Nikolaos, kadet  Milan Ristić, civilna lica Bojan Došen, Žarko Ćulum i Aleksandar Kukolj. Vođa delegacije bio je kapetan Filip Stošić, a trener ekipe civilno lice Andrija Đurišić.

Učešće naše vojne reprezentacije na  38. svestskom vojnom prvenstvu organizovala je i podržala  Delegacija Republike Srbije pri CISM.