16.03.2023

Reprezentacija MO i VS na CISM regionalnom takmičenju u orijentiringu u Sloveniji

Reprezentacija Ministarstva odbrane i Vojske Srbije učestvovala  je na CISM regionalnom takmičenju u orijentiringu koje je od 10. do 13. marta 2023. godine održano u Postojni, u Republici Sloveniji.

Reprezentacija MO i VS osvojila je drugo mesto u konkurenciji ekipa iz regiona, iza ekipe oružanih snaga Mađarske, a ispred treće plasirane ekipe oružanih snaga Slovenije. U sveukupnom plasmanu, u konkurenciji 14. ekipa iz Evrope i sveta, osvojila je 10. mesto. Prvo mesto osvojila je ekipa oružanih snaga Austrije, ispred ekipa  oružanih snaga Švedske i Letonije.

Takmičenje je održano u organizaciji Delegacije Republike Slovenije pri Međunarodnom savetu za vojne sportove (CISM), a u okviru razvojnih aktivnosti projekta Balkanskih vojnih igara.

Republiku Srbiju na prvom balkanskom regionalnom prvenstvu u orijentiringu, predstavljali su pripadnici vojne reprezentacije MO i VS u orijentiringu: pukovnik Stanko Perić ,rukovodilac tima i takmičar, kapetan prve klase Slobodan Ivković, kapetan Nikola Spasković, poručnik Miloš Tadić i kadet Nikola Lazović. U kategoriji takmičara iz regiona, kapetan prve klase Slobodan Ivković, ostvario je najuspešniji plasman u pojedinačnoj konkurenciji.