22.06.2022

Vojna reprezentacija Srbije posle tri pobede čeka meč za trofej

Drugog takmičarskog dana „13. CISM Futsal kup za mir“, koji se održava u novosadskom „Spensu“ ekipa Ministarstva odbrane i Vojske Srbije slavila je protiv reprezentacija oružanih snaga Crne Gore i Slovenije u utakmicama drugog i trećeg kola.

U prvoj utakmici drugog kola snage su odmerile ekipe Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine. Nakon vođstva od 3:0 na poluvremenu, reprezentacija BiH završila je utakmicu  pebedom sa rezultatom 7:2. Strelci za BiH bili su Mladen Čečura sa dva gola, dok su po jedan gol postigli Igor Rašić, Srđan Drašković, Kristijan Pantić, Nebojša Ćorović i Elmir Turić. U ekipi Severne Makedonije pogodke su postigli Antonio Dimovski i Martin Trajčevski.

Nakon ove utakmice svoj meč su odigrali Srbija i Crna Gora, u kojoj je Srbija nakon 1:1 na poluvremenu, slavila rezultatom 4:2. Najuspešniji strelac Srbije sa dva gola bio je bio Aleksa Pešić, dok su po jedan gol postigli su Petar Marijanović i Siniša Trojanović.

U trećem kolu tim Srbije slavio je protiv Slovenije rezultatom 5:1, a u listu strelaca upisali su se Aleksa Pešić sa dva pogotka, dok su Petar Marijanović, Milenko Cimbaljević i Gordan Vlaški postigli po jedan gol. U ekipi Slovenije jedini strelac bio je Matić Lakovšek. U drugoj utakmici trećeg kola, nakon prvog poluvremena bez golova, ekipa Bosne i Hercegovine pobedila je Crnu Goru rezultatom 3:1. Strelci za BiH bili su Mirko Čečura sa dva gola i Kristijan Pantić, dok je strelac za Crnu Goru bio Luka Marković.

Reprezentacija Srbije je posle tri kola na prvom mestu sa osvojenih maksimalnih devet bodova i sa vodeće pozicije čeka odlučujući meč protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine, koji će biti odigran sutra (četvrtak 23. jun) sa početkom u 11,00 časova i koji će ujedno biti završni meč turnira. Nakon završetka utakmice biće upriličena ceremonija zatvaranja i proglašenja najboljih ekipa i pojedinaca, takođe biće dodeljene zahvalnice pojedincima i instuticijama koje su pomogle organizaciju turnira.

Svi preostale mečevi „13. CISM Futsal kupa za mir“ mogu se pratiti putem video striminga na sledećem linku -  http://www.sport.mod.gov.rs/cir/585/13-cism-futsal-kup-za-mir-live-stream-585