29.06.2020

Nove medalje za strelce „Akademca“

U drugom kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije malokalibarskim oružjem u Novom Sadu najuspešniji su bili strelci streljačkog kluba „Akademac“ osvojivši tri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu medalju u seniorskim disciplinama. Pred početak pojedinačnih takmičenja minutom ćutanja odata je počast prerano preminuloj, aktuelnoj evropskoj šampionki, Bobani Momčilović Veličković.

Prvog dana takmičenja u olimpijskoj disciplini sport pištoljem trijumfovala je vojni službenik Jasmina Milovanović sa visokim rezultatom od 578 krugova. Srebro je pripalo poručniku Tamari Đorđević, koja je pobedila u prvom kolu kupa.

Drugi dan takmičenja bio je rezervisan za nadmetanja malokalibarskom puškom i pištoljem središnjeg paljenja. Najuspešniji u gađanju malokalibarskom puškom na 50 metara bio je Milenko Sebić, dok je njegova supruga Alina Sebić u istoj disciplini u konkurenciji žena zauzela treće mesto. U disciplini pištolj središnjeg paljenja zlatnu medalju osvojio je potporučnik Srđan Matović dok je srebro pripalo poručniku Petru Nikoliću.

Nakon dva kola kupa, na kojima najboljih osmoplasiranih sakupljaju bodovi za finale kupa, svi strelci „Akademca“ su već obezbedili plasman u finale na osnovu dosadašnjih rezultata.Treće kolo održaće se 11-12. jula na gradskom strelištu u Novom Sadu.