17.12.2019

Strelci Akademca osvojili šest medalja na turniru u Osijeku

Na tradicionalnom Božićnom turniru u streljaštvu koji je održan u gradskoj dvorani u Osijeku  u Hrvatskoj, članovi streljačkog kluba Vojne akademije „Akademac“ osvojili su šest medalja. U tri dana takmičenja borilo se više od 200 strelaca iz 11 zemalja sveta.

U petak je održano takmičenje mešovitih parova koje će debitovati na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine i to prema najnovijim pravilima Svetske streljačke federacije. Nakon kvalifikacija u borbu za medalje plasirala su se dva miks tima sa po jednim članom streljačkog kluba Vojne akademije. Dimitrije Grgić je u paru sa Bobanom Veličković bio uspešniji u odnosu na miks tim Jasmina Milovanović-Uroš Kačavenda.
Miks tim Tamara Đorđevć-Srđan Matović plasirao se na 7. mestu.

Drugi dan takmičenja obeležili su sjajni rezultati u kvalifikaciji vazdušnim pištoljem u kojima je Jasmina Milovanović zabeležila novi lični rekord sa 578 krugova, Dimitrije Grgić je zabeležio svoj najbolji rezultat sezone sa 585 krugova. Nakon finala oboje su zauzeli drugo mesto. U takmičenju vazdušnom puškom Milenko Sebić je u finalno gađanje ušao kao poslednje plasirani. Nakon finala zauzeo je 4. mesto.

Poslednjeg dana takmičenja ostvareni su gotovo indentični rezultati jer su se ponovo medaljama okitili Dimitrije Grgić i Jasmina Milovanović. Najviše uzbuđenja bilo je na finalnom gađanju pištoljem za muškarce u kojem je dvoboj do kraja vodio Dimitrije Grgić sa reprezentativcem Slovačke Tuzinski Jurajem, a na kraju poslednji hitac odlučivao kome će pripasti zlatna medalja. Bolji hitac izveo je reprezentativac Slovačke. Kod žena Jasmina Milovanović je osvojila bronzanu medalju. Milenku Sebiću je pred kraj finalnog gađanja ponestalo sportske sreće te je ponovo takmičenje završio na 4. mestu.

Na Božićnom turniru pored osvajača medalja zapažene rezultate postigli su još Tamara Đorđević, Srđan Matović i Petar Nikolić.

Narednog vikenda održaće se 3. kolo kupa Streljačkog saveza Srbije u disciplinama vazdušnog oružja u organizaciji SK „Crvena Zvezda“.