26.09.2019

Pripadnici reprezentacije MO i VS na Prvenstvu Srbije u dugom triatlonu

Međunarodno takmičenje i ujedno Prvenstvo Srbije u triatlonu na dugoj distanci – (1.9km plivanja – 90km bicikla – 21km trčanja) održano je  po četvrti put na Adi Ciganliji  u organizaciji triatlon kluba „11 tri“.

U veoma zahtevnoj i kompleksnoj disciplini učestvovali su pripadnici Bataljona vojne policije specijalne namene „Kobre" zastavnik  Igor Vuković i zastavnik  Igor Sokolovski, kao i potporučnik Danilo Nešić iz 126. brigade VOJIN, koji su ujedno pripadnici vojne reprezentacije u triatlonu.

Vuković je kroz cilj prošao u vremenu 4:49:59 sekundi, dok je Sokolovski stazu završio za 5:00:10 sekundi, što je bilo dovoljno za 1. i 2. mesto u kategoriji Vojska i Policija, odnosno 9. i 13. mesto u generalnom plasmanu u Srbiji od više od 200 učesnika. Mladi Nešić je pokazao hrabrost i upornost zauzevši 32. mesto sa rezultatom 5:33:00 i time najavio da se na njega može računati u budućnosti.

Pripadnici  „Kobri" i Specijalne brigade učestvovali u kategoriji štafeta i osvojili odlično 3., 10. i 11. mesto u konkurenciji od 23 štafete. U štafetama su učestvovali kapetan Ivković Slobodan, kapetan Nevena Jovanović, kapetan Dejan Čejović, kapetan Siniša Savić, zastavnik Bojan Branda,  zastavnik Petar Inđić, zastavnik Dušan Stojanović i zastavnik Nemanja Lukić.

Ovim nastupom pripadnici MO i VS su veoma zadovoljani, pri čemu ističu da je ovo odlična provera u sklopu priprema pred put na Svetske vojne igre koje ih očekuju u oktobru u Kini.