19.08.2019

Strelci odbranili titulu prvaka

Takmičenjem malokalibarskim oružjem u Novom Sadu ovog vikenda završeno je Prvenstvo Srbije u organizaciji Streljačkog saveza Srbije i streljačke družine „Novi Sad 1790“.

Streljački klub Vojne akademije petu godinu zaredom popeo se na najviši stepenik pobedničkog postolja, a strelci MO i VS okitili su se brojnim medaljama.

Prve su na liniju izašle potporučnik Tamara Đorđević, iz 210.brigade veze, i vojni službenik Jasmina Milovanović, pripadnica sportske jedinice. Obe su bile uspešne u kvalifikacija i sa dobrim rezultatima plasirale su se u finale. Srebro je u finalu pripalo Jasmini Milovanović. Do svoje prve medalje na državnom prvenstvu došla je Tamara Đorđević koja je osvojila bronzanu medalju. Zlato je otišlo u ruke olimpijki Zorani Arunović, pripadnici vojne reprezentacije u streljaštvu. Ovaj fantastičan trio na pravi način je opravdao poverenje stručno-tehničkog tima streljaštva u MO i VS koji je ih selektovao da našu vojsku predstavljaju na 7. svetskim vojnim igrama u Kini.

Pored devojaka, na liniju 50-ometarskog strelišta u disciplini malokalibarska puška ležeći izašao je potporučnik Marko Radovanović iz 1. brigade kopnene vojske. Marko je sa svojim kolegama iz SK „Novolin“ osvojio vicešampionsku titulu.

Strelci pištoljem su nastavili sa dobrim rezultatima koji su naši sportisti beležili prethodnog dana.

U najmasovnijoj disciplini ovogodišnjeg državnog prvenstva ulogu favorita opravdali su potporučnik Petar Nikolić, pripadnik sportske jedinice, zastavnik Saša Mudrinić, iz Centra za obuku jedinica za multinacionalne operacije, vojni službenik Dimitrije Grgić, pripadnik sportske jedinice i kadet Srđan Matović iz Vojne akademije.

Državni rekorder zastavnik Saša Mudrinić dokazao je da se najbolje snalazi u ovoj disciplini  i trijumfovao ispred Dimitrija Grgića,kome je pripala srebrna medalja, potporučnika Petra Nikolića, kome je pripala bronzana medalja i kadet Srđana Matovića koji je zauzeo 4. mesto.

Kao i prethodnih godina nije bilo velikog izneneđenja u ekipnom proglašenju. Strelci Akademca, koji će u istom sastavu nastupiti na 7. svetskim letnjim vojnim igrama u Kini, su ubedljivo trijumfovali ispred konkurencije sa rezultatom od 1680 krugova, samo 12 krugova manje od aktulenog državnog rekorda. Drugo mesto osvojila je ekipa beogradskog Policajca, dok je treće mesto osvojila ekipa Barajeva.

Članovi vojne reprezentacije u disciplini žene puška (civilna lica Andrea Arsović, Sanja Vukašinović i Ivana Anđušić Maksimović) takođe su beležile sjajne rezultate i sve tri su se okitile medaljama.

Najuspešnija u disciplini malokalibarska puška trostav bila je Andrea Arsović koja je osvojila zlatnu medalju i oborila državni rekord. Da se pripadnici vojne reprezentacije u streljaštvu nalaze u fantastičnoj formi pred 7. svetske letnje vojne igre u Kini potvrdila je i najnovija  osvjačica olimpijske kvote Sanja Vukašinović koja je uz zlatnu medalju u disciplini malokalibarska puška ležeći postavila novi državni rekord.

Prvenstvom Srbije završena je sezona takmičenja na domaćoj sceni.

Vremena za slavlje i odmor nema jer već za nedelju dana predstoji Velika nagrada Novog Sada, međunarodnog takmičenja koje će okupiti najbolje strelce sveta.