22.07.2019

Odlični rezultati na takmičenju u orijentiringu "KOPAONIK OPEN 2019"

Na Kopaoniku je posle pet takmičarskih dana završeno međunarodno takmičenje u orijentiringu "Kopaonik OPEN 2019".

Takmičari i takmičarke iz MO i VS ostvarili su odlične rezultate, osvojivši desetak medalja u elitnoj kategoriji i u starosnim kategorijama.

U elitnoj kategoriji drugo mesto u sveukupnom plasmanu osvojio je kapetan Željko Ćorić iz RViPVO,  četvrto mesto zauzeo je major Milovan Milić iz Specijalne brigade, kapetan Slobodan Ivković iz jedinice za specijalne namene vojne policije  „Kobre“ osvojio je peto mesto dok je kapetan Siniša Savić iz Specijalne brigade zauzeo šesto mesto.

Tokom poslednje etapne trke održano je pojedinačno Prvenstvo Srbije u srednjim distancama, gde je u muškoj konkurenciji vicešampionsku titulu osvojio kapetan Slobodan Ivković,  kapetan Željko Ćorić osvojio je treće mesto, major Milovan Milić zauzeo je peto mesto, dok je kapetan Siniša Savić bio šestoplasirani. U ženskoj konkurenciji drugo mesto osvojila je Nevena Peurača iz Komande za obuku, dok je bronzanu medalju osvojila potporučnik Ivana Sokolović iz Rečne flotile.

U muškim starosnim kategorijima pripadnici MO i VS u sveukupnom plasmanu nakon održanih pet trka, postigli su sledeće rezultate:

Kategorija M 16: 3. mesto učenik VG Luka Lazić,
4. mesto učenik VG Nemanja Dakić.
Kategorija M 18: 2. mesto učenik VG Mitar Simović.
Kategorija M 21 A:  3. mesto major Marko Marjanović iz Vojne gimnazije.
Kategorija M 21 B: 1. mesto poručnik Stefan Jovanović iz RViPVO.
Kategorija M 45: 2. mesto pukovnik Stanko Perić iz Uprave za logistiku J-4 GŠ VS.
U ženskim kvalitetnim kategorijama predstavnice MO i VS ostvarile su sledeće plasmane:
Kategorija Ž 16:  3. mesto učenica VG Amila Imamović
4. mesto učenica VG Anica Jovanović
5. mesto učenica VG Jelena Žakić.
Kategorija Ž 35: 2. mesto vodnik Jelena Stanković.

Po završetku takmičenja na prostoru Sunčanih konaka, održana je ceremonija proglašenja najuspešnijih u kojoj su učestvovali major Nebojša Đuković, rukovodilac trening kampa i zastavnik Ivan Stanković ispred 51. SP Kopaonik, koji su dodeljivali priznanja najuspešnijim takmičarima u starosnim kategorijama.

Prilikom ceremonije organizator takmičenja uručio je brigadnom generalu Siniši Radović, pehar i zahvalnicu MO i VS za  saradnju i podršku u organizaciji „Kopaonik OPEN 2019“.