24.06.2019

Karatiskinja Jovana Preković druga na turniru u Montrealu

Na K 1 takmičenju Serije A, koje je proteklog vikenda (od 21. do 26.06.2019. godine) održano u Montrealu i na kojem je učestvalo  659 takmičara iz više od 80 država, svetska šampionka, pripadnica Univerziteta odbrane, Odeljenja za sport  MO i VS  Jovana Preković, u ženskoj konkurenciji, u kategoriji do 61 kilogram, osvojila je srebrnu medalju.

Jovana Preković je u svojoj kategoriji, u konkurenciji 58 takmičarki iz 28 država, u 1. kolu savladala Kazastanku Madinu Utelbajevu reazultatom 5-3, u 2. kolu Ukrajinku Dijanu Šostak 3-0, a potom u 3. kolu Kineskinju Zang Ksiaoling identičnim rezultatom.

U reprizi polufinala Premijer lige u Šangaju od pre tri nedelje, u četvrtfinalu Jovana je dominantnim karateom i rezultatom 6-0 ponovo savladala japansku takmičarku Someju Majumi, da bi novi ulazak u finale i novu medalju overila pobedom u polufinalu  nad domaćom takmičarkom Hajom Jumaom rezultatom 3-0.

U finalnoj borbi, nakon iscrpljujuće borbe dve takmičarke, peruanska karatiskinja Aleksandra Grande je ipak imala više sreće i pobedom nad našom takmičarkom  minimalnim rezultatom 1-0 osvojila zlatno odličje.

Nakon osvojenih novih bodova u trci za plasman na olimpijske igre u Tokiju naredne godine i ostvarenog novog uspeha, Jovana Preković nastavlja svoju sezonu nastupom na Evropskim igrama u Minsku, u Belorusiji, od 26.06. do 01.07.2019. godine.