03.06.2019

Bronzana medalja u džudou za Anju Obradović

Pripadnica Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, Univerziteta odbrane, Odeljenja za sport, Anja Obradović osvojila  je bronzanu medalju u džudou, u ženskoj konkurenciji, u kategoriji do 63 kilograma na Evropskom juniorskom kupu u Lajbnicu u Austriji. Na takmičenju  učestvovao  581 takmičar iz 34 države među kojima i svetske džudo sile kao što su Japan i Brazil.

Anja Obradović je u svojoj kategoriji, u kojoj se takmičilo ukupno 43 takmičarke iz celog sveta, nakon što je bila slobodna u 1. kolu, u 2. kolu savladala takmičarku iz Brazila Brunu Berezu, te u 3. kolu i takmičarku iz Holandije Nađu Kracten, da bi potom u 4. kolu izgubila od Katarine Kristo iz Hrvatske, koja je kasnije i osvojila ovaj turnir. Nakon toga, u repesažu, Anja Obradović redom pobeđuje Pja-Zaklin Kraft iz Austrije i Anastasiju Antipinu iz Ukraine, da bi konačno u izvanrednom meču gde je sve vreme bila dominatna i pokazala svu lepotu i raznovrsnost svog džudoa, pobedila Laru Cvetko iz Hrvatske i osvojila bronzanu medalju.

Nakon ovog uspeha, Anja Obradović će ostati u Astriji i učestvovati na kampu u sklopu priprema za učešće na Evropskim igrama mladih u koje će biti održane u Belorusiji krajem juna meseca.