02.06.2019

Kadeti Vojne kademije uspešni na studentskom prvenstvu u strljaštvu

Povodom Dana Univerziteta umetnosti, u organizaciji sportskog kluba Univerziteta umetnosti, u streljani  SK „Novi Beograd Ušće“ održan je petnaesti po redu turnir studenata u streljaštvu. Kadeti Vojne akademije ponovili su uspeh postignut  na prošlom turniru i osvojili 3 od 6 medalja u konkurenciji studenata i studentkinja u takmičenju serijskom vazdušnom puškom. Ukupno je nastupilo 33 studenata.

Kadetkinja Tatjana Hrib (143. klasa) trijumfovala je u konkurenciji studentkinja sa ukupnim rezultatom od 183 krugova. Srebrnu medalju osvojila je studentkinja Visoke poslovne škole Marina Simić, dugogodišnja juniorska reprezentativka Srbije. Broznanu medalju osvojila je kadetkinja Kristina Meić, 143. klasa Vojne akademije.

Kod studenata kadet Zoran Nikolić, (143. klasa) osvojio je bronzanu medalju sa upucanih 166 krugova, koliko je imao i drugoplasirani Zoran Babić sa Fakulteta umetnosti. Kako su oba strelca imala isti broj krugova ali i serija, boljeplasiran je odlučen na osnovu broja unutrašnjih centara.

Pored osvajača medalja na studentskom turniru nastupili su kadet Nikola Stamenković (142. klasa), kadet Milan Jovanovski (143. klasa), kadetkinja Sara Lisinac (142. klasa) i samofinansirajući student Nevena Zečević.

Ekipu studenata Vojne akademije predvodili su pukovnik Dejan Kurtov, tehnički rukovodilac sekcije streljaštva na Vojnoj akademiji, i potporučnik Petar Nikolić, vođa stručno-tehničkog tima streljaštva Delegacije Republike Srbije pri međunarodnom savetu za vojne sportove CISM,