22.04.2019

Sjajan početak za strelce Akademca

Na gradskom strelištu u Novom Sadu otpočela je sezona takmičenja malokalibarskim oružjem Streljačkog saveza Srbije. Za streljački klub „Akademac“ nastupila su tri takmičara i njih troje su završili  na pobedničkom postolju.

Potporučnik Tamara Đorđević, pripadnik 210. bataljona veze, koja se u subotu prva takmičila, otvorila je seriju dobrih rezultata naših takmičara upucavši 542 kruga u osnovnom delu discipline malokalibarski pištolj za žene. Nakon finala u kojem se pobednici u brzoj paljbi odlučuju na osnovu broja pogođenih hitova, pogodak jači od 10,2 kruga, potporučnik Tamara Đođević osvojila je srebrnu medalju. Zlato je pripalo bivšoj osvajačici bronzane medalje na juniorskom Evropskom prvenstvu Aleksandri Ristović iz streljačkog kluba „Zvezdara“.

Kadet četvrte godine Srđan Matović osvojio je srebrnu medalju u disciplini pištolj središnjeg paljenja i nadmašio klupskog kolegu potporučnika Petra Nikolića, pripadnika Brigade veze, za 11 krugova kome je pripala bronzana medalja. Matović se sigurnim i konstantnim gađanjem u većem delu meča nalazio na čelnoj poziciji, ali je pred sam kraj meča iznenadio strelac streljačkog kluba „Barajevo“ koji je sa ukupnim rezultatom od 541 krugom, samo tri više od našeg takmičara, osvojio zlatnu medalju.

Vođa tima potporučnik Petar Nikolić bio je zadovoljan postignutim rezultatima. Ocenio je da osvojene medalje ohrabruju i ulivaju veru u uspešan nastavak malokalibarske sezone koja će ove godine trajati nesvakidašnje duže jer strelce poslednje takmičenje očekuje tek u mesecu oktobru na 7. Svetskim letnjim vojnim igrama u Kini.

Sa prvog kola kupa opravdano je izostao najuspešniji član klupa Dimitrije Grgić koji je sa reprezentacijom Srbije otputovao u Kinu gde će se na drugom  Svetskom Kupu u Pekingu u narednih devet dana boriti za svoju treću uzastopnu olimpijsku kvotu.