07.04.2019

Veliki uspeh kadeta Vojne akademije na Studentskom turniru u streljaštvu

Povodom Dana studenata, u organizaciji Sportskog kluba Univerziteta umetnosti, u streljani  SK „Novi Beograd Ušće“, održan je četrnaesti po redu turnir studenata beogradskih univerziteta u streljaštvu. Kadeti Vojne akademije osvojili su pet od šest medalja u takmičenju serijskom vazdušnom puškom. Ukupno je nastupilo 63 studenata.

Kod studenata najuspešniji je bio kadet Srđan Matović (140. klasa) sa ubedljivo najboljim rezultatom dana od 175 krugova. Srebrnu medalju osvojio je kadet Nikola Stamenković (142. klasa) sa rezultatom od 151 krugom. Bronzana medalja je, takođe, otišla u ruke studentu Vojne akademije, kadetu Zoranu Nikoliću (143. klasa).

Kadetkinja Tatjana Hrib (143. klasa) trijumfovala je u konkurenciji studentkinja sa ukupnim rezultatom od 160 krugova. Srebrnu medalju, jedinu koju naši takmičari nisu osvojili, osvojila je studentkinja Elektrotehničkog fakulteta Aleksandra Jovanović. Samofinansirajući student treće godine Vojne akademije Nataša Dragojlović osvojila je bronzanu medalju sa rezultatom od 141 krugom.

Pored osvajača medalja, na studentskom turniru, nastupile su kadetkinja Kristina Meić (143. klasa), kadetkinja Sara Lisinac (142. klasa) i samofinansirajući student treće godine Sanja Radivojević.

Ekipu studenata Vojne akademije predvodili su pukovnik Dejan Kurtov, tehnički rukovodilac sekcije streljaštva na Vojnoj akademiji, i potporučnik Petar Nikolić, vođa stručno-tehničkog tima streljaštva Delegacije Republike Srbije pri Međunarodnom savetu za vojne sportove CISM.