01.07.2019

Николићу злато, Милановићевој сребро на трећем колу купа Стрељачког савеза Србије

Треће коло купа Стрељачког савеза Србије одржано је протеклог викенда на градском стрелишту у Новом Саду. Најуспешнији припадник Министарства одбране и Војске Србије у мушкој конкуренцији био је потпоручник Петар Николић који је освојио златну медаљу, док је у женској конкуренцији најуспешнија била Јасмина Миловановић која је освојила сребрну медаљу.

У суботу прве су на линију изашле потпоручник Тамара Ђорђевић, припадник 210. бв и војни службеник Јасмина Миловановић, припадница спортске јединице МО и ВС. У квалификација Јасмина је заузимала друго место, а Тамара треће. У финалу у којем се победници у брзој паљби одлучују на основу броја погођених хитова (погодак јачи од 10,2 круга) битку до последњег метка за златну медаљу водиле су Александра Ристовић из стрељачког клуба „Звездара“  и Јасмина Миловановић.  Као победник у дуелу након распуцавања изашла је Александра Ристовић која је одбранила злато освојено на претходна два кола купа. Потпоручник Тамара Ђођевић, која је у основном делу забележила свој нови лични рекорд није најбоље стартовала у финалу, и овога пута морала је да се задовољи петим местом.

У недељу потпоручник Петар Николић, припадник спортске јединице МО и ВС, убедљиво је тријумфовао у гађању пиштољем средишњег паљења поставивши најбољи резултат сезоне. Николић је успео да одбрани злато освојено на другом колу купа.

Наш једини представник у дисциплини малокалибарска пушка – тростав потпоручник Марко Радовановић из 1. бр/ КоВ заузео је 16. место.

Наредне седмице одржаће се Финале купа Стрељачког савеза Србије на коме наступају по десет најбољих стрелаца у свакој дисциплини. Пласман  на завршницу турнира обезбедиили су Димитрије Гргић, Јасмина Миловановић, Петар Николић (сви припадници Спортске јединица МО и ВС), Тамара Ђорђевић (210. бв) и Срђан Матовић (Војна академија).