10.06.2019

Каратисткиња Јована Прековић освојила сребрну медаљу у Шангају

Светска шампионка, припадница Министарства одбране и Војске Србије, Универзитета одбране, Одељења за спорт, Јована Прековић освојила je сребрну медаљу у женској конкуренцији, у категорији до 61 килограма на Карате 1 Премијер Лиги која је одржана од 7. до 9. јуна у Шангају. На такмичењу је учествовало 543 такмичара из 75 држава.

Јована Прековић је, у својој категорији, у конкуренцији 43 такмичарке из 32 државе, након што је била слободна у 1. колу, у 2. колу, савладала такмичарку из Ирана Алесаиди Сими резултатом 6-3, у 3. колу такмичарку из Мексика Кабаљеро Ксунаси 2-0, да би се победом над Јапанком Моригуцу
Ајами у 4. колу такмичења пласирала у полуфинале овог престижног такмичења.

Након полуфиналне борбе, где је на изузетно доминантан начин савладала јапанску такмичарку Сомеју Мајуми резултатом 5-1, у финалу се састала са домаћом такмичарком, првом на Светској ранг листи и актуелном светском вицешапионком Јин Ксиаојан. У репризи прошлогодишњег финала светског првенства, након тактикчког надмудривања две врхунске такмичарке и исцрпљујуће борбе, домаћа такмичарка је ипак имала више концетрације, снаге, па и спортске среће, и уз снажну подршку домаће публике, победом над нашом Јованом, резултатом 7-3, освојила је прво место.

Након оствареног успеха и освајања нових бодова за коначну ранг листу за Олимпијске игре у Токију наредне године, за Јовану Прековић нема предаха јер је већ, након  кратких припрема које ће бити реализоване у Србији, очекују нови изазови и учешће, већ за десетак дана, на турниру Серије А у Монтреалу, а потом и крајем јуна месеца на Европским играма младих у које ће бити одржане у Минску у Белорусији.