Најбољи спортисти у 2017. години

СПАРТАНСКИ ДУХ

Потпоручник Стефан Вукадиновић, најбољи спортиста Војске Србије, који је 2017. године завршио Војну академију, већ неколико година постиже врхунске резултате у атлетици у кадетској и сениорској конкуренцији. Члан је атлетске репрезентације Србије и освајач бројних медаља на домаћим и међународним такмичењима. Током прошле године издвојиле су газлатна медаља у трци на 400 метара на првенству Србије у атлетици и сребро с Балканског првенства у
атлетици, такође на 400 метара.

Најуспешнија спортска екипа – ИПСЦ „Кобре” током деценију и по постојања осваја мноштво медаља и признања на домаћим и међународним такмичењима у практичном стрељаштву. Прошле године заузели су прво место на крају ИПСЦ лиге Србије и златну медаљу на Отвореном првенству Србије у практичном стрељаштву. Током 2017. године клуб и његови чланови освојили су, екипно и појединачно, 14 медаља, што их сврстава међу најтрофејније спортске саставе у систему одбране Републике Србије.